11KS01KL
Compulocks Galaxy Tab A9+ 11" Secured Kickstand - Black
Available To Ship
Galaxy Tab A9+ 11" Secured Kickstand - Black
  • Metal kickstand for extra functionality
  • Lock slot and cable lock
  • Mobile protective
  • Rubber edge case
  • Landscape orientation only
Experience the perfect blend of flexibility and functionality with a Maclocks kickstand.
Features
CompatibilityGalaxy Tab A9 Plus | 11"| 2023 | SM-X210, SM-X215, SM-X216B
Product colourBlack
Colour groupBlack
MaterialMetal, Silicone
Minimum screen size27.9 cm (11")
Maximum screen size27.9 cm (11")
Covered home buttonNo
Covered front cameraNo
Country of originChina
Brand compatibilitySamsung
Weight & dimensions
Weight771.11 g
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Product colourBlack
Colour groupBlack
MaterialMetal, Silicone
Warranty period1 year(s)
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks Galaxy Tab A9+ 11" Secured Kickstand - Black
New
Compulocks Galaxy Tab A9+ 11" Sec...
Compulocks VESA Tilting Kiosk Stand 4" with Cable Management Black Compulocks VESA Tilting Kiosk Stand 4&...
Compulocks iPad Air 10.9" (4-5th Gen) Enclosure Wall Mount Black Compulocks iPad Air 10.9" (4-5th...
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Swell Enclosure Wall Mount White Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Sw...