109IPDSB
Compulocks iPad Air 10.9" (4-5th Gen) Enclosure Wall Mount Black
Available To Ship
Space iPad Air 10.9-inch Security Display Enclosure - Black
  • High Grade Aluminum Enclosure
  • Continuous Charging While Mounted
  • Quick Lock and Unlock Keyed Lock
  • 100mm x 100mm VESA Pattern
  • Compatible with our Security Cable Locks
iPad Space Enclosure Includes:
* Lockable High Grade Aluminum Enclosure
* VESA Mount Pattern on Back of Enclosure
* 2 Enclosure Keys
Features
CompatibilityApple iPad Air 10.9,
Product colourBlack
Minimum screen size27.7 cm (10.9")
Weight & dimensions
Weight1.18 kg
Technical details
Product colourBlack
Logistics data
Harmonized System (HS) code84733080
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks iPad Air 10.9" (4-5th Gen) Enclosure Wall Mount Black Compulocks iPad Air 10.9" (4-5th...
Compulocks VESA Tilting Kiosk Stand 4" with Cable Management Black Compulocks VESA Tilting Kiosk Stand 4&...
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS X-Frame for Apple iPad Pro 11" 3rd. / 4th. / 5th. gen
Bestseller
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet &...
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Swell Enclosure Wall Mount White Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Sw...