SRT10KRMXLI-OS
Origin Storage Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V/400V 6U 10kVA / 10kW w/ Rail Kit (Bypass Switch Required)
Available To Ship
Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V/400V 6U 10kVA / 10kW w/ Rail Kit (Bypass Switch Required)
Power
Output power10000 W
Input operation voltage (min)220 V
Input operation voltage (max)240 V
Output operation voltage (min)220 V
Output operation voltage (max)240 V
Output power capacity10 kVA
Performance
UPS topologyDouble-conversion (Online)
WaveformPure sine
Features
Output frequency50/60 Hz
WaveformPure sine
Output power10000 W
Output power capacity10 kVA
Input frequency50/60 Hz
Design
Form factorRackmount/Tower
Product colourBlack
Technical details
Output frequency50/60 Hz
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V/400V 6U 10kVA / 10kW w/ Rail Kit (Bypass Switch Required) Origin Storage Uniti Power Symphony On...
APC Smart-UPS On-Line, 10kVA/10kW, Tower, 230V/400V, 6x C13+4x C19 IEC outlets, Network Card+SmartSlot, Extended runtime, W/O rail kit APC Smart-UPS On-Line, 10kVA/10kW, Tow...
APC Smart-UPS On-Line SRT8KRMXLI - 8kW/VA, 6x C13 + 4x C19 + hardwire 1phase output, rack mountable, Embedded NMC
Hot Product
APC Smart-UPS On-Line SRT8KRMXLI - 8kW...
APC Smart-UPS On-Line SRT10KRMXLI - 10kW/VA, 6x C13 + 4x C19 + hardwire 1 phase output, rack mountable, Embedded NMC
Bestseller
APC Smart-UPS On-Line SRT10KRMXLI - 10...
Origin Storage Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V/400V 6U 10kVA / 10kW w/ Rail Kit (Bypass Switch Required) Origin Storage Uniti Power Symphony On...
SKU
SRT10KRMXLI-OS
SRT10KXLI
SRT8KRMXLI
SRT10KRMXLI
SRT10KXLI-OS
SRT8KRMXLI-OS
Manufacturer
Origin Storage
APC
APC
Origin Storage
Form factor
Rackmount/Tower
Rackmount/Tower
Output power capacity
N/A
8000VA to 16000VA
8000VA to 16000VA
N/A
Product colour
Black
Black
Output power
9000W to 12000W
9000W to 12000W
6000W to 9000W
9000W to 12000W
9000W to 12000W
9000W to 12000W