UACC-PSU-54V-600W
Ubiquiti UACC-PSU-54V-600W network switch component Power supply
Available To Ship
Hot swappable AC/DC power module, 600W, 54V
  • 600W (54V) AC-to-DC power supply
  • Included power cable
Features
Product typePower supply
CompatibilityECS-24-PoE, ECS-48-PoE
Product colourGrey
Colour
Product colourGrey
Technical details
Height40 mm
Compliance certificatesIndustry Canada (IC), Federal Communications Commission (FCC), CE
Power
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50 - 60 Hz
Total power600 W
Maximum current11 A
DC output voltage54.5 V
Certificates
Performance
Weight & dimensions
Weight750 g
Height40 mm
Width185 mm
Depth73.5 mm
You may also be interested in
Compare Products
Ubiquiti UISP Box Plus network switch component Case Ubiquiti UISP Box Plus network switch...
HPE Networking X361 150W 100-240VAC to 12VDC Power Supply HPE Networking X361 150W 100-240VAC to...