SDU-10000-OS
Origin Storage Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V/400V 6U 10kVA / 10kW w/ Rail Kit (Bypass Switch Required)
Available To Ship
Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V/400V 6U 10kVA / 10kW w/ Rail Kit (Bypass Switch Required)
Power
Output power10000 W
Input operation voltage (min)220 V
Input operation voltage (max)240 V
Output power capacity10 kVA
Performance
UPS topologyDouble-conversion (Online)
WaveformPure sine
Features
WaveformPure sine
Output power10000 W
Output power capacity10 kVA
Input frequency50/60 Hz
Design
Form factorRackmount/Tower
Product colourBlack
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V/400V 6U 10kVA / 10kW w/ Rail Kit (Bypass Switch Required) Origin Storage Uniti Power Symphony On...
APC Smart-UPS On-Line SRT5KRMXLI - 5000VA, 6x C13, 4x C19 output, rack mountable, Embedded NMC
Hot Product
APC Smart-UPS On-Line SRT5KRMXLI - 500...
APC Smart-UPS On-Line, 3kVA, Rackmount 2U, 208V/230V, 6x C13+2x C19 IEC outlets, SmartSlot, Extended runtime, W/ rail kit APC Smart-UPS On-Line, 3kVA, Rackmount...