341B102IPDSB
Compulocks iPad 10.2" Space Enclosure AV Conference Room Capsule Black
Available To Ship
iPad 10.2" 7-9th Gen (2019-2021), "Space" Enclosure & Kiosk & AV Capsule Stand, Black
  • Audio Video Conference Room Console, Check-in kiosk, Self-service kiosk
  • High-Grade Steel Kiosk
  • Can Be Bolted to the Surface
  • Compatible with our Security Cable Lock
iPad Enclosure Wall Mount - Space
Mount iPad to the wall with our Space Enclosure.
iPad Space Enclosure Includes:
- Lockable High Grade Aluminum Enclosure
- VESA Mount Pattern on Back of Enclosure
- 2 Enclosure Keys
The Capsule can be freestanding, bolted to the desk, or put on an optional swivel plate.
Features
VESA mountingYes
MaterialAluminium, Steel
Panel mounting interface100 x 100 mm
Height adjustmentNo
CompatibilityiPad 10.2" 7-9th Gen (2019-2021)
Product colourBlack
Maximum screen size25.9 cm (10.2")
Brand compatibilityApple
Technical details
VESA mountingYes
MaterialAluminium, Steel
Height adjustmentNo
Product colourBlack
Colour
Other features
Logistics data
Harmonized System (HS) code85299097
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks iPad 10.2" Space Enclosure AV Conference Room Capsule Black Compulocks iPad 10.2" Space Enclo...
Compulocks iPad mini 8.3" Space Enclosure Swing Wall Mount Black Compulocks iPad mini 8.3" Space E...