140B11GAPX9B
Compulocks Galaxy Tab A9+ Apex Enclosure Brandable Floor Stand Black
Available To Ship
Galaxy Tab A9+ Apex Enclosure Brandable Floor Stand Black
  • Simple installation (one solid metal structure)
  • Screen can be set in landscape or portrait mode
  • Full tilt screen
  • Wire management through stand
  • Graphic panel included (no printing services provided)
  • Optional lighting kit
  • Bigger base add-on for larger screens
  • Slot for easy panel removal/replacement
Features
Lock typeKey
CompatibilityGalaxy Tab A9 Plus | 11"| 2023 | SM-X210, SM-X215, SM-X216B
Product colourBlack
Colour groupBlack
MaterialSteel
Minimum screen size27.9 cm (11")
Maximum screen size27.9 cm (11")
Cable managementYes
Covered front cameraNo
Country of originChina
Brand compatibilitySamsung
Tilt adjustmentYes
Packaging content
ManualYes
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Lock typeKey
Product colourBlack
Colour groupBlack
MaterialSteel
Cable managementYes
Warranty period1 year(s)
Tilt adjustmentYes
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen PowerMove Black Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Po...
Compulocks Galaxy Tab S9/S10 Ultra 14.6", Apex Enclosure Swift Floor Stand - Black Compulocks Galaxy Tab S9/S10 Ultra 14....
Compulocks iPad Air M2 & M3 13", Apex Enclosure Swift Floor Stand - Black Compulocks iPad Air M2 & M3 13&quo...